Yönetici Kartviziti – 0537 994 75 13

17 Nisan 2022 Yazarı zaferengin 0
Şeffaf Kartvizit

Yönetici Kartviziti

Yönetici Kartviziti kurumsal bir firma için en önemli gereksinimlerden biridir. Matbaagrafi olarak yönetici, idareci, CEO, yönetim kurulu üyeleri gibi önemli pozisyonlara çok daha farklı kartvizitler gerekmektedir. Gerek tasarım gerekse ürün kalitesi diğer kartvizit seçeneklerine göre farklı olmalıdır. Yönetici kartvizitini eline alan farklı firma yöneticileri, kamu idarecileri gibi önemli görevlerde bulunanlara karşı etkide bulunmalıdır.

bayraklı sıvama kartvizit

bayraklı sıvama kartvizit

Yönetici Kartviziti Tasarımı Nasıl Olmalıdır?

Tasarımı hazırlarken en önemli şey tasarımın  kurumsal olmasıdır. Tasarım sade olmalı ama basit olmamalı, etkileyici olmalı ama cafcaflı olmamalıdır. Çok fazla gereksiz nesne içermemeli ve kartvizit yüzeyinin tamamı doldurulmamalıdır. Kartvizit’te olmazsa olmazlar isim, ünvan, telefon, adres, email, websitesi’dir. Modern çağı önemli öğesi olarak da QR kod eklenmesi gerekecektir. Karekod okutulduğunda telefon fihristine tüm istenen bilgiler kolayca eklenebilir.

Yönetici Kartvizit yaparken kullanılabilecek kağıt gramajları nelerdir?

Standart kartvizitler yönetici kartvizit işleminde pek tercih edilmemektedir.

Dokulu Kartvizitler

İlk seçenek olarak dokulu kağıt türü olan tuale kartvizit türleri karşımıza çıkar. Standart çizikli kağıt ve balonlu kağıt türleri olabileceği gibi deri dokulu gibi çok değişik kaplamalı kağıtlar bulunmaktadır. Bu tarz kağıtlar katalog üzerinden elleyerek seçilmeli ve renkleri görerek seçilmelidir.

Kalın Kabartmalı Kartvizitler

Piyasada en çok tutulan kartvizit türüdür. Lokal olarak belirlenen bölgeye parlaklık işlemi uygulanır. Kalınlıkları 700 gr kuşe ve 600 gr amerikan bristol kağıt türü olmak üzere iki şekilde oluşur.

ŞEFFAF KARTVİZİT İZMİR KONAK

Şeffaf Kartvizit İzmir Konak Avukat

Şeffaf Kartvizitler

Şeffaf kartvizitler etkileyici görünümleri nedeniyle çok tercih edilirler. Piyasada az görmemizin nedeni ise fiyatlarının oldukça yüksek olmasıdır. Şeffaf oldukları için arkalarına baskı yapılmaz, tek yön baskılıdırlar. Üzerlerinde belirlenen bölgeye parlaklık işlemi uygulanır.

Varak Yaldızlı Kartvizitler

Gümüş yaldız ve altın yaldız olmak üzere iki şekilde uygulanırlar. Altın ve gümüş rulolar sıcaklık aracılığıyla kartvizit üzerine transfer olur ve bu şekilde etkileyici görünümlü kartvizitler ortaya çıkar.

Gofre Uygulamalı Kartvizitler

Gofre işlemi oluşturulan metal levha (klişe) aracılığı ile kağıdın bir tarafından baskı yaparak öteki tarafın kabarması işlemidir. Bu şekilde gofraj uygulanan bir kartvizitin arkasına baskı yapmak uygun olmayacaktır.

Siz de kaliteli bir yönetici kartviziti istiyorsanız 0537 994 75 13 numaralı whatsapp destek hattımıza yazabilir veya iletişim sayfamızdan bize ulaşabilirsiniz.

Kurumsal Web Sitesi’ne mi ihtiyacınız var İzmir Web Tasarım size yardımcı olacaktır.