Karşıyaka Sıvama Kartvizit – 0537 994 75 13

11 Ekim 2021 Yazarı zaferengin 1

Karşıyaka Sıvama Kartvizit

Karşıyaka Sıvama Kartvizit firması olan matbaagrafi.net olarak sizlere BostanlıMavişehirŞemiklerNergizÇiğliAtatürk Organize Sanayi BölgesiAliağa, Foça, Çandarlı, Karşıyaka, Alaybey, Bayraklı, Turan, Salhane, ManavkuyuGümüşpala, Yamanlar gibi İzmir in heryerinde web çözümleri sunmaktadır. Sıvama kartvizitlerde belirlediğiniz yerlere kabartma lak yani parlaklık vererek kabartma laklı kartvizit , köşelere oval kesim veya genel özel kesim vererek özel kesimli kartvizit elde ederiz. Kartvizitiniz firmanızın imzası niteliğini taşıyan bir iletişim aracıdır.

Sipariş Hattı 0537 994 75 13

Bu sebeple kartvizitlerinizde iletişim bilgileri mutlaka olmalıdır. Kartvizitinizi bastırmadan önce; üstünde şirketin veya kişinin ismi, fiziksel adresi, telefonu, logosu, elektronik posta adresi vb. bilgilerin yer aldığı titizlikle oluşturulmuş bir tasarımı oluşturmanız gereklidir. Kartvizit tasarımı firmanızın kurumsal imajı için kritik bir öneme sahiptir. İşte bu yüzden kartvizit tasarımınızı seçerken üzerinde özenle durmalısınız.

Hangi Sektörlerde Kullanılır

Avukatlık, Doktorluk, Hastaneneler, sağlık ve güzellik, estetik, çiçekçilik, çerçeveciler, kreşler, iş dünyası, iletişim çalışmaları, diş hekimliği, restoranlar, eğlence mekanları, muhasebe ve finans sektörü, emlak, eğitim, giyim, gıda, hayvanlar, müzik, spor, nakliye, sosyal medya gibi çalışma alanlarında kartvizitler hazırlanmaktayız. Bu anlamda, yüzlerce farklı kartvizit tasarımı yapılabilir.
Kartvizit modellerine göre farklı kağıt türleri, yazı stilleri, arka plan renkleri ve baskı metodları seçilmesi gerekir. Kartvizit renklerinde kontrast özelliğini yakalayarak kartvizitinizdeki görsel ilgi çekiciliği arttırırız. Sıvama kartvizitlere uygulanan kabartma ve yerel lak yani parlaklık baskı teknikleri ile akılda kalıcılık verilebilir. Kartvizitler tek yön olduğu zaman genel olarak amerikan bristol kartona yapılmaktadır.

Kartvizit Koruma Maddesi : Selefon Ve Lak

Kartvizitleri incelediğinizde üzerinde parlak yada mat olmak üzere bir kaplama malzemesi olduğunu görürüz. Bu kaplama olayına selefon denir. Baskının daha kalıcı olması için kesinlikle selefon kaplaması yapılmalıdır. Bu sayede kartvizit daha az yıprandığı gibi ve yırtılması da zorlaşır. Selefon işlemi ince kağıtlara (135 gr’dan ince olanlara) uygulanamaz, zaten kartvizitler 300 gramdan aşağı olmadığı için selefon kaplanmasında bir sakınca bulunmaz. Mat ve parlak olmak üzere iki çeşit selefon bulunur.
Matbaada basılan materyallerin gerek süsleme, gerekse sürtünmeye karşı koruma veya baskının daha uzun süre dayanıklılığını sağlama amaçlı olarak lak baskı gibi yöntemlere ihtiyaç duyulmaktadır.
İnternette kartvizit veya business card diye arama yapıldığında birçok farklı boyut ve şekilde kartvizit ile karşılaşırız.

Karşıyaka Sıvama Kartvizit Tarafından Uyarı:

Kartvizit Hazırlarken Dikkat Etmeniz Gerekenler

  • Ebat: 84 mm x 54 mm (En sık kullanılan)
  • Renk Modu: CMYK (İster vektörel olsun ister resim mutlaka cmyk olmalıdır)
  • Çözünürlük: 300 DPI (Sık yapılan hata web sitesi için yeteli olan 96 dpi olarak baskıya gönderme işleminin sonuçları oldukça kötü olur.)
  • Konvertleme: Yazıları mutlaka çevirmelisiniz.
  • Ayrıca Lenslerde bozulma olduğu için mutlaka onları da konvertlemelisiniz.

Tasarım kuralları işlendikten ve uygun baskı teknikleri seçildikten sonra kesim payı bırakılan kartvizit baskısından örnek alınarak kontroller yapılır. Baskı, kesim ve kontrol işlemlerinin ardından kartvizitler müşteriye sayılı şekilde kutulanarak teslim edilir.
Referanslarımız için burayı tıklayınız
Web Tasarım ihtiyacınızmı var hemen burayı tıklayınız.
Facebook hesabımız için burayı tıklayınız