Buca Sıvama Kartvizit

14 Haziran 2021 Yazarı zaferengin 4

Buca Sıvama Kartvizit firması olan matbaagrafi.net olarak sizlereŞirinyerBuca, İşçievleri, Forbez CaddesiÇevik Bir, Buca Koop, NATO, Heykel gibi İzmir in heryerinde web çözümleri sunmaktadır. Sıvama kartvizitlerde belirlediğiniz yerlere kabartma lak yani parlaklık vererek kabartma laklı kartvizit , köşelere oval kesim veya genel özel kesim vererek özel kesimli kartvizit elde ederiz. Kartvizitiniz firmanızın imzası niteliğini taşıyan bir iletişim aracıdır.

Bu sebeple kartvizitlerinizde iletişim bilgileri mutlaka olmalıdır. Kartvizitinizi bastırmadan önce; üstünde şirketin veya kişinin ismi, fiziksel adresi, telefonu, logosu, elektronik posta adresi vb. bilgilerin yer aldığı titizlikle oluşturulmuş bir tasarımı oluşturmanız gereklidir. Kartvizit tasarımı firmanızın kurumsal imajı için kritik bir öneme sahiptir. İşte bu yüzden kartvizit tasarımınızı seçerken üzerinde özenle durmalısınız. buca kartvizit

Sıvama Kartvizitler Hangi Sektörlere Göredir

Avukatlık, Doktorluk, Hastaneneler, sağlık ve güzellik, estetik, çiçekçilik, çerçeveciler, kreşler, iş dünyası, iletişim çalışmaları, diş hekimliği, restoranlar, eğlence mekanları, muhasebe ve finans sektörü, emlak, eğitim, giyim, gıda, hayvanlar, müzik, spor, nakliye, sosyal medya gibi çalışma alanlarında kartvizitler hazırlanmaktayız. Bu anlamda, yüzlerce farklı kartvizit tasarımı yapılabilir.
Kartvizit modellerine göre farklı kağıt türleri, yazı stilleri, arka plan renkleri ve baskı metodları seçilmesi gerekir.

Firmanızın buca web tasarım ile web sitesi olma zamanı geldi.

Kartvizit renklerinde kontrast özelliğini yakalayarak kartvizitinizdeki görsel ilgi çekiciliği arttırırız. Sıvama kartvizitlere uygulanan kabartma ve yerel lak yani parlaklık baskı teknikleri ile akılda kalıcılık verilebilir. Kartvizitler tek yön olduğu zaman genel olarak amerikan bristol kartona yapılmaktadır.

Kartvizit Koruma : Selefon Ve Lak

Kartvizitleri incelediğinizde üzerinde parlak yada mat olmak üzere bir kaplama malzemesi olduğunu görürüz. Bu kaplama olayına selefon denir. Baskının daha kalıcı olması için kesinlikle selefon kaplaması yapılmalıdır. Bu sayede kartvizit daha az yıprandığı gibi ve yırtılması da zorlaşır. Selefon işlemi ince kağıtlara (135 gr’dan ince olanlara) uygulanamaz, zaten kartvizitler 300 gramdan aşağı olmadığı için selefon kaplanmasında bir sakınca bulunmaz. Mat ve parlak olmak üzere iki çeşit selefon bulunur.
Matbaada basılan materyallerin gerek süsleme, gerekse sürtünmeye karşı koruma veya baskının daha uzun süre dayanıklılığını sağlama amaçlı olarak lak baskı gibi yöntemlere ihtiyaç duyulmaktadır.
İnternette kartvizit veya business card diye arama yapıldığında birçok farklı boyut ve şekilde kartvizit ile karşılaşırız.

Buca Sıvama Kartvizit Uyarıları:

Sıvama Kabartmalı Laklı Kartvizit Hazırlarken

  • Ebat: 84 mm x 54 mm (En sık kullanılan)
  • Renk Modu: CMYK (İster vektörel olsun ister resim mutlaka cmyk olmalıdır)
  • Çözünürlük: 300 DPI (Sık yapılan hata web sitesi için yeteli olan 96 dpi olarak baskıya gönderme işleminin sonuçları oldukça kötü olur.)
  • Konvertleme: Yazıları mutlaka çevirmelisiniz.
  • Kabaracak ve Parlayacak yerleri belirtiniz
  • Ayrıca Lenslerde bozulma olduğu için mutlaka onları da konvertlemelisiniz.

Tasarım kuralları işlendikten ve uygun baskı teknikleri seçildikten sonra kesim payı bırakılan kartvizit baskısından örnek alınarak kontroller yapılır. Baskı, kesim ve kontrol işlemlerinin ardından kartvizitler müşteriye sayılı şekilde kutulanarak teslim edilir.
Referanslarımız için burayı tıklayınız
Web Tasarım ihtiyacınız mı var hemen burayı tıklayınız.
Facebook hesabımız için burayı tıklayınız