Samsun Sıvama Kartvizit

14 Aralık 2017 Yazarı zaferengin 0

Samsun Sıvama Kartvizit firması olan matbaagrafi.net olarak İlkadım, Atakum, Bafra, Çarşamba, Canik, Vezirköprü, Terme, Tekkeköy, Havza, Alaçam, 19 Mayıs, Ayvacık, Kavak, Salıpazarı, Asarcık, Ladik, Yakakent te ve Samsun un heryerinde baskı çözümleri sunmaktadır. Sıvama kartvizitlerde belirlediğiniz yerlere kabartma lak yani parlaklık vererek kabartma laklı kartvizit , köşelere oval kesim veya genel özel kesim vererek özel kesimli kartvizit elde ederiz. Kartvizit türleri Standart Tek Yön Kartvizit, Standart Çift Yön Kartvizit, 700 gr Sıvama Kartvizit, Tuale yani dokulu kartvizit, Kraft Kartvizit, Kare Kartvizit, Yuvarlak Kartvizit, Yaldızlı Kartvizit sayılabilir. Kartvizitiniz firmanızın imzası niteliğini taşıyan bir iletişim aracıdır. Bu sebeple kartvizitlerinizde iletişim bilgileri mutlaka olmalıdır. Kartvizitinizi bastırmadan önce; üstünde şirketin veya kişinin ismi, fiziksel adresi, telefonu, logosu, elektronik posta adresi vb. bilgilerin yer aldığı titizlikle oluşturulmuş bir tasarımı oluşturmanız gereklidir. Kartvizit tasarımı firmanızın kurumsal imajı için kritik bir öneme sahiptir. İşte bu yüzden kartvizit tasarımınızı seçerken üzerinde özenle durmalısınız.

Kurumsal Firmalar Tercih Etmeli

Avukat, Hukuk Bürosu, Doktor, Hastane, Kuaför, Sağlık ve Güzellik, Estetik, Çiçekçilik, Taksiciler, Çerçeveciler, Kreşler, Diş hekimleri, Restoranlar, Eğlence mekanları, Muhasebe ve finans sektörü, Emlak, Dershane, Butik, Giyim, gıda, hayvanlar, müzik, spor, nakliye, sosyal medya gibi çalışma alanlarında kartvizitler hazırlanmaktayız. Bu anlamda, yüzlerce farklı kartvizit tasarımı yapılabilir.

Kartvizit modellerine göre farklı kağıt türleri, yazı stilleri, arka plan renkleri ve baskı metodları seçilmesi gerekir. Kartvizit renklerinde kontrast özelliğini yakalayarak kartvizitinizdeki görsel ilgi çekiciliği arttırırız. Sıvama kartvizitlere uygulanan kabartma ve yerel lak yani parlaklık baskı teknikleri ile akılda kalıcılık verilebilir. Kartvizitler tek yön olduğu zaman genel olarak amerikan bristol kartona yapılmaktadır.

Kartvizit İşlemleri : Selefon, Kabartma Ve Lak

Kartvizitleri incelediğinizde üzerinde parlak yada mat olmak üzere bir kaplama malzemesi olduğunu görürüz. Bu kaplama olayına selefon denir. Baskının daha kalıcı olması için Samsun Sıvama Kartvizit olarak selefon kaplaması yapıyoruz. Bu sayede kartvizit daha az yıprandığı gibi ve yırtılması da zorlaşır. Selefon işlemi ince kağıtlara (135 gr’dan ince olanlara) uygulanamaz, zaten kartvizitler 300 gramdan aşağı olmadığı için selefon kaplanmasında bir sakınca bulunmaz. Mat ve parlak olmak üzere iki çeşit selefon bulunur.

Matbaada basılan materyallerin gerek süsleme, gerekse sürtünmeye karşı koruma veya baskının daha uzun süre dayanıklılığını sağlama amaçlı olarak lak baskı gibi yöntemlere ihtiyaç duyulmaktadır.

İnternette kartvizit veya business card diye arama yapıldığında birçok farklı boyut ve şekilde kartvizit ile karşılaşırız.

Samsun Sıvama Kartvizit Uyarıları:

700 gr Sıvamalı Kabartmalı Laklı Kartvizit Hazırlarken

Ebat: 84 mm x 54 mm (En sık kullanılan)
Renk Modu: CMYK (İster vektörel olsun ister resim mutlaka cmyk olmalıdır)
Çözünürlük: 300 DPI (Sık yapılan hata web sitesi için yeteli olan 96 dpi olarak baskıya gönderme işleminin sonuçları oldukça kötü olur.)
Konvertleme: Yazıları mutlaka çevirmelisiniz.
Kabaracak ve Parlayacak yerleri belirtiniz
Ayrıca Lenslerde bozulma olduğu için mutlaka onları da konvertlemelisiniz.
Tasarım kuralları işlendikten ve uygun baskı teknikleri seçildikten sonra kesim payı bırakılan kartvizit baskısından örnek alınarak kontroller yapılır. Samsun Sıvama Kartvizit baskıları, kesim ve kontrol işlemlerinin ardından kartvizitler müşteriye sayılı şekilde kutulanarak teslim edilir.

Referanslarımız için burayı tıklayınız

Web Tasarım ihtiyacınız mı var hemen burayı tıklayınız.

Facebook hesabımız için burayı tıklayınız