İzmir Sticker & Etiket Baskı – Arayın 0537 994 75 13

14 Mart 2022 Yazarı zaferengin 0
İzmir Sticker

İzmir Sticker

İzmir Sticker firması olan matbaagrafi.net olarak sizlere BucaBornova, Bayraklı, KarşıyakaKarabağlarÇiğli, Konak, Alsancak, Menemen, Gaziemir, Ödemiş, Kemalpaşa, Bergama, Aliağa, Menderes, Tire, Balçova, Narlıdere, Urla, Kiraz, Dikili, Bayındır, Seferihisar, Torbalı, Selçuk gibi İzmir in heryerinde baskı çözümleri sunmaktadır.

İzmir Sticker baskı firması Matbaagrafi olarak stickerlarınızda isteğinize göre özel kesim ve selefon uygulaması yapabiliriz. Etiket tasarımınız firmanızın tanıtım niteliğini taşıyan bir iletişim aracıdır. Bu sebeple izmir Çıkartma çalışmanızda iletişim bilgilerini unutmamanızı öneriyor. Çıkartma bastırmadan önce titizlikle oluşturulmuş bir tasarımı oluşturmanız gereklidir. Sticker tasarımı ürününüzün tanıtımı için kritik bir öneme sahiptir. İşte bu yüzden izmir sticker tarafından hazırlanan tasarımınızı seçerken üzerinde özenle durmalısınız.

Sticker – Etiket – Çıkartma Hangi Sektörlere Göredir

Sticker

Sticker – Etiket – Çıkartma – Matbaagrafi

Sağlık ve güzellik, estetik, çiçekçilik, çerçeveciler, kreşler, iş dünyası, iletişim çalışmaları, restoranlar, sucular, eğlence mekanları, muhasebe ve finans sektörü, emlak, eğitim, giyim, gıda, hayvanlar, müzik, spor, nakliye, sosyal medya gibi çalışma alanlarında sticker hazırlamaktayız. Bu anlamda matbaagrafi tarafından farklı sticker tasarımı yapılabilir.
Ürününüz için farklı kağıt türleri, yazı stilleri, arka plan renkleri ve baskı metodları seçilmesi gerekir. Ürün renklerinde kontrast özelliğini yakalayarak stickerınızdaki görsel ilgi çekiciliği arttırırız. Stickerlara uygulanan kesim ve selefon işlemi ile akılda kalıcılık verilebilir. Stickerlar selefonsuz olabildiği gibi düz kesim veya özel kesim de olabilir.

Çıkartma Koruma İşlemi: Selefon

Stickerleri incelediğinizde bazılarının üzerinde parlak yada mat olmak üzere bir kaplama malzemesi olduğunu görürsünüz. Bu kaplama olayına selefon denir. Baskının daha kalıcı olması için kesinlikle selefon kaplaması yapılmalıdır. Bu sayede ürün daha az yıprandığı gibi yırtılması da zorlaşır.  Mat ve parlak olmak üzere iki çeşit selefon bulunur.
Matbaada basılan materyallerin gerek süsleme, gerekse sürtünmeye karşı koruma veya baskının daha uzun süre dayanıklılığını sağlama amaçlı olarak selefon baskı gibi yöntemlere ihtiyaç duyulmaktadır.


İnternette sticker, çıkartma veya etiket diye arama yapıldığında birçok farklı boyut ve şekilde çıkartma ile karşılaşırız.

Sticker İzmir Hazırlarken

  • Ebat: 16,5×23,5 veya kartvizit ebadı katları şekilde ebat belirleyebilirsiniz
  • Renk Modu: CMYK (İster vektörel olsun ister resim mutlaka cmyk olmalıdır)
  • Çözünürlük: 300 DPI (Sık yapılan hata web sitesi için yeteli olan 96 dpi olarak baskıya gönderme işleminin sonuçları oldukça kötü olur.)
  • Konvertleme: Yazıları mutlaka çevirmelisiniz.
  • Kesim: Özel kesim veya oval kesim varsa belirtmelisiniz
  • Ayrıca Lenslerde bozulma olduğu için mutlaka onları da konvertlemelisiniz.

Tasarım kuralları işlendikten ve uygun baskı teknikleri seçildikten sonra kesim payı bırakılan ürün baskısından örnek alınarak kontroller yapılır. Baskı, kesim ve kontrol işlemlerinin ardından çıkartma müşteriye sayılı şekilde paketlenerek teslim edilir.
Referanslarımız için burayı tıklayınız
Facebook hesabımız için burayı tıklayınız